Facebook

Maturitní tabla - informace

Tabla od FotoPavlik.com vyhrávají v soutěžích:

Tablo8.A Gymnázium K. V. Raise Hlinsko 2010 / první místo v celostátní soutěži MF Dnes 2010
Pedagogicke lyceum Chrudim 2012 / druhé místo za Pardubický kraj v soutěži MF Dnes 2012
Obchodní Akademie Chrudim - 4.A 2011 / první místo za Pardubický kraj v soutěži MF Dnes 2011
Oktava 2011 - Gymnázium Chotěboř / první místo za kraj Vysočina v soutěži MF Dnes 2011

Před koncem školního roku bývá dobrým zvykem, aby si maturitní třída udělala svoje originální tablo. Pryč jsou doby, kdy všechna tabla vypadala stejně. Dnes jde díky technickým možnostem udělat téměř vše, co vymyslíte. Je to tedy hlavně o nápadu.

Kdy je nejlepší fotit maturitní tablo?

Je zažité, že se tabla fotí na jaře. Doporučujeme, abyste si dané rozhodnutí, kdy fotit tablo, nenechávali na posledních chvíli. Čím dřív, tím líp. Opravdu není dobré fotit ve stresu a v čase, kdy je lepší se učit na maturitu.

Proč fotit u profesionála?

Jasně, v dnešní době, kdy má každého kamarád zrcadlovku. Tablo by však mělo být prestižní a kvalitní a focení nakonec není jen o foťáku, ale hlavně o světlech a o zkušenostech. Předejděte zklamání.

Plakát nebo fotky?

V dnešní době určitě vítězí plakát, je tam víc možností s grafickými úpravami, vypadá to o hodně líp než jednotlivé fotky nalepené na nějaké kartonové desce.

Jaká je cena?

Ano, ta je asi nejdůležitější – nebo mi tak připadá, protože většinou studenty zajímá bohužel jen ta cena. Ale tady neplatí rovnice, že čím dražší, tím lepší. Je to fakt o nápadu a kupodivu naše tablo, které vyhrálo celorepublikovou soutěž i-dnes, patřilo k těm nejlevnějším.

Ceny jsou přibližně nastaveny takto: tablo řešené skupinovými fotkami 13x18 cm je cca 70 Kč/žák, jednoduchý portrét s retuší bez grafiky na fotkách 13x18 cm je do 100 Kč/žák, portrét s grafikou je do 200 Kč/žák a nejdražší jsou tabla kde je grafika, portréty a velkoformátový tisk, tam se dostáváme na cenu 400 Kč/žák.

Jaké zvolit téma maturitního tabla?

Témata jsou opravdu různá a při výběru se ve vaší třídě ukáže, jestli držíte pohromadě. Většinou se volí to, co se někde vidí. Dneska je to takový mix všeho. Tablo jde udělat z každého nápadu. Inspiraci najdete v naší galerii a nebo na stránkách www.maturitnitabla.cz, s kterými úzce spolupracujeme. Osobně mám rád nové, originální a kreativní nápady, třeba miniatury už bych asi dělal trošku s nechutí.

Jak a kde probíhá focení?

Je asi nesmysl, aby se celá třída stěhovala do našeho atelieru. Proto jezdíme my do škol. Na focení je vhodná jakákoliv třída (tělocvična) ideálně se zatemněním, 220 V je nezbytnost. S každým nafotíme víc záběrů, ze kterých si pak dotyčný ihned vybere na notebooku ten nejlepší. Předběžně si i namalujeme, jak by mělo finální tablo vypadat. Což je i možné předvést na nějaké fotografii. Focení zabere jedno dopoledne, maximální čas jsme strávili s tablem filmových hvězd, kde se každá fotka svítila jinak, nakonec se fotilo do pozdních večerních hodin, ale výsledek stál za to. Někdy je po nás i pěkný nepořádek (na fotce - gymnázium Chrudim).

Focení může probíhat i mimo školu – v zajímavých exteriérech, nebo interiérech. Místo je potřeba vždy předem dohodnout se správcem či majitelem!

Líčení?

To jako foto firma nezajišťujeme, proto si sežeňte vlastní vizážistku, ale ze zkušeností – většinou se děvčata ve třídě namalují samy a pleťové nedostatky vyřeší Photoshop.

Trvá zpracování tabla?

Záleží na tom, kdy se ozvete. Pokud brzy – během února – máte tablo také brzy, pokud si vzpomenete v době, kdy děláme další tři školy, může to trošku trvat. Volné termíny najdete v kalendáři.

Reklamace?

Před tiskem posíláme finální fotky a plakáty pro kontrolu k odsouhlasení. Po vytištění už nelze tablo měnit.

Přiobjednávky?

Ano, ty jsou možné podle standardního ceníku FotoPavlik.com.

Výloha?

Jasně, tablo patří do výlohy, ale ve větších městech se od toho již opouští, malé krámky krachují a velká obchodní centra nemají o obsazení výlohy tablem zájem. Sice to píšeme až nakonec, ale už při focení bychom měli vědět, kde budeme svoji práci prezentovat (třeba kvůli rozměrům). A fakt to nemusí být jen výloha. Velice moderní jsou i video tabla. Zajímavé tablo nemusí mít jen školy, takto třeba vypadal autobus se všemi zaměstnanci cementárny Holcim (Česko), kdy jejich portréty tvořily samotné logo firmy.

.